×

Fotografia ślubna

Fotografia ślubna

Styl fotografa ślubnego pracującego przy użyciu wyłącznie naturalnego i dostępnego światła i jest najczęściej opisywany jako ślubna fotografia dokumentalna lub reportażowa.

Podstawą jest tu szczery styl fotografii ślubnej – taki, który nie dyktuje ani nie reżyseruje, ale  obserwuje i dyskretnie rejestruje autentyczne, nie zainscenizowane i spontaniczne momenty i opowiada o nich w kolejnych fotografiach, składając w pewną historię.

Poza  wcześniej zaplanowanymi tradycyjnymi zdjęciami rodzinnymi, większość fotografii pokazuje prawdziwe relacje miedzy ludźmi. Wesela są pełne tych pięknych i często ulotnych chwil – elementów, które oddają prawdziwą istotę ślubu.

Profesjonalista fotograf ślubny w naturalnym stylu to taki, którego nie powinieneś zbytnio zauważać, a jednocześnie jest cały dzień w centrum akcji, fotografując nieskrępowane interakcje między Parą Młodą rodziną i przyjaciółmi. Fotografując dyskretnie nie  wpływam na atmosferę czy przebieg samego dnia.

Fotografia ślubna w stylu dokumentalnym rejestruje bardzo autentyczne chwile występujące w ciągu dnia ślubu. Co więcej, jeśli dokumentacja ślubna została naprawdę opanowana, styl kolekcji fotografii i poszczególnych zdjęć odda temat i scenę uczciwie i autentycznie. Dla mnie wyżej wymienione wartości znacznie przewyższają wszelkie cechy, które być może ładny, ale stosunkowo mało znaczący.

 Zdjęcia ślubne powinny być w stanie powiedzieć widzowi, co dzieje się w danym miejscu i chwili, bez potrzeby dalszego wyjaśniania.

Śluby to najciekawsze miejsce pracy dla dokumentalnego fotografa ślubnego. Różnorodność emocji w ciągu dnia sprawia, że ​​dzień ślubu jest naprawdę wyjątkowy. Przygotowania i emocje przed ślubem, a potem radość na weselu. Bywa też odrobina odrobina zadumy, kiedy być może w trakcie przemówienia Para Młoda zastanawia się nad nieobecną rodziną.

Nieco inaczej już wygląda sesja poślubna, gdy opadną emocje, a Młoda Para nie jest już pod presja czasu.

Otrzymacie piękny album ślubny z emocjonujących zdjęć, które w pełni opowiadają historię Twojego ślubu.  Dyskretne dokumentalne fotografie ślubne stworzą cenną rodzinną pamiątkę, która bez względu na upływ lat przeniesie Cię z powrotem do dnia zaślubin.

Fotografia ślubna to niezwykła fotografia. To fotograficzna rodzinna kronika, w której spotkacie każdą ważną dla was osobę z dnia ślubu. To emocjonalny dokument ślubny, fotografia również małych rzeczy, które często pozostają niezauważone. To są subtelne emocje i niuanse które sprawiły że Wasz ślub jest wyjątkowy.

Dokumentalna praca fotografa ślubnego zawsze powinna wywoływać reakcję. Autentyczność lub bardziej „wiarygodność”, którą staram się pokazać w reportażach i reportażach z całego dnia ślubu, jest warta o wiele więcej niż tylko ładne zdjęcie lub uporządkowane oficjalne zdjęcie rodzinne.