11listopad

Sesja w plenerze

Promocja na sesję ślubną i teledysk

Plener – teledysk – innego dnia niż ślub – tylko 300 zł. za całość, jeden dzień zdjęciowy z dronem.

Tutaj możecie zapytać się o szczegóły promocji.

Czy wiecie ile można mieć pomysłów piękną sesję ślubną w okolicach Warszawy?
Romantyczne:

Muzeum Romantyzmu – Opinogóra
Pałacyk Obory – Konstancin
Pałac w Łazienkach – Warszawa
Stary most kolejowy – Otwock
Stare Miasto – Warszawa
Politechnika Warszawska – Aula
Twierdza Modlin
Pałac w Nieborowie – Nieborów
Ogród Botaniczny – Powsin

Nowoczesne miejsca na plenery ślubne

Lotnisko Bemowo / IBEX – Warszawa
Most Siekierkowski
Stadion Narodowy
Biblioteka / Centrum Nauki Kopernik

Most Gdański, ulubione miejsce fotografów  o kazdej porze dnia, i w każdych warunkach oświetleniowych. To nie tylko torowisko, ale też serpentyny dla pieszych.

Most gdański sesja ślubna

Najpiękniejsze plenery na sesje ślubne w Polsce.

Sesję ślubną umawiam z Parą Młodą na osobny dzień. Proponuję wiele malowniczych miejsc z co najważniejsze scenariusz. Młodzi mogą sami starannie wybrać miejsce jej wykonania, i odpowiedni scenariusz dla siebie. W efekcie teledyski zdjęcia z plenerów ślubnych to nie tylko rodzinne pamiątki, ale też małe dzieła sztuki filmowej i fotograficznej.

Zobaczcie sami!

Michałowo.

Wieś o nazwie Jałówka jest na Podlasiu. Michałowo może się pochwalić ciekawym plenerem do sesji ślubnej. Ruiny neogotyckiego kościoła św. Antoniego to atrakcja turystyczna, ale także niezwykła sceneria do zdjęć. Zaledwie kilometr dalej znajduje się granica z Białorusią.

Morskie Oko – Tatry

Sesja ślubna w górach jest piękna, ale trzeba dobrze ją zaplanować. Wdrapanie się na szczyt rzadko kiedy wchodzi w grę, a z kolejkami bywa różnie – najlepiej więc znaleźć miejsce, do którego stosunkowo łatwo się dostać, a które zapewnia malowniczy widok. Takie jest właśnie Morskie Oko – największe jezioro w Tatrach.

Fabryka Porcelany – Katowice

Po industrialny klimat najlepiej wybrać się na Śląsk. Katowice – same kopalnie? Nic z tego. Na sesję ślubną proponujemy Fabrykę Porcelany. W budynkach z przełomu XIX i XX wieku od lat 20. do 1994 roku produkowano porcelanę.

Pasaż Róży – Łódź

Sesja ślubna w podwórku kamienicy komunalnej? Większość z was pewnie wzdrygnie się na tę myśl, ale łódzki Pasaż Róży zmieni wasze zdanie. To miejsce, które o każdej porze dnia wygląda inaczej i choć jest wymagające wobec fotografów, odwdzięcza się niesamowitym światłem i wyjątkowymi zdjęciami

Bukowiec – Karkonosze

Bukowiec to niewielka wieś na Dolnym Śląsku, do której warto zajrzeć, jeśli poszukujecie wyjątkowego miejsca na plener ślubny. Znajdziecie tu właściwie wszystko, co świetnie wygląda przed obiektywem: staw z malowniczym widokiem na Karkonosze, zespół pałacowo-parkowy, dostępną wieżę widokową, z której roztaczają się piękne widoki, a także sztuczne ruiny opactwa

Krzywy Las – Gryfino

Krzywy Las nie jest popularnym miejscem na sesje ślubne, ale jeśli marzy wam się plener w nie byle jakim lesie, pomyślcie o tym w pobliżu Gryfina. To jeden z ciekawszych pomników przyrody w Polsce – rośnie tu kilkadziesiąt sosen, wygiętych w łuk.

Muzeum Wsi Opolskiej – Opole

Skansen. Na obszarze zajmowanym przez Muzeum, liczącym nieco ponad 10 ha, odtworzono pełny krajobraz kulturowy wsi opolskiej. Zagrody czy pojedyncze obiekty architektoniczne otacza, skrupulatnie rekonstruowana, bogata roślinność. Nie brak kolorowych i pachnących przedogródków czy ogrodów warzywno-zielnych oraz zwierząt hodowlanych. Najstarsze drewniane budynki, odbudowane na terenie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, pochodzą najprawdopodobniej z początków XVII w. Odbudowany został kościół przeniesiony z Gręboszowa. Ufundowany w 1613 r. przez Cypriana Kotulińskiego; funkcjonował jako kościół filialny pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Jednym z ciekawszych obiektów na ekspozycji plenerowej jest wybudowana w 1726 r. drewniana kuźnia. Nie może zabraknąć w krajobrazie wsi opolskiej wiatraków. Prezentowane w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu dwa wiatraki stanowią typ „koźlaka”. Oba kompletnie wyposażone w maszyny i urządzenia młyńskie z XIX w

Sesja Plener Opole Muzeum

Chojnik – Karkonosze

Górski plener ślubny na zamku Chojnik w Karkonoszach

Zamek Moszna – Opole

Moszna położona jest na szlaku komunikacyjnym łączącym Prudnik z Krapkowicami. Nazwa miejscowości pochodzi prawdopodobnie od nazwiska Moschin, rodziny przybyłej do parafii Łącznik w XIV wieku.
Jak głosi legenda, Moszna w średniowieczu należała do Zakonu Templariuszy. W roku 1679 właścicielami Mosznej była rodzina von Skall. W 1723 roku po śmierci właścicielki Ursuli Marii von Skall, Moszna przeszła w ręce jej kuzyna nadmarszałka dworu Fryderyka Wielkiego – Georga Wilhelma von Reisewitz.

Moszna – Zamek, zgodnie z fantazją Franza-Huberta, jednego z pierwszych właścicieli, ma 365 pomieszczeń i 99 wież z których słynie. Niespotykana architektura zamku przyciąga rokrocznie rzesze turystów

Zamek w Mosznej koło Opola

Klif Orłowski – Gdynia

Piękny widok na Torpedownię – Stanowisko testowe torped z czasów II wojny światowej, oraz na dalekim horyzoncie wielkie statki handlowe stojące na redzie.

Jest to teren porośnięty gęstym i naturalnym lasem położony niemalże w samym centrum dużej aglomeracji, a po drugie od z górą sześćdziesięciu lat funkcjonuje tam rezerwat przyrody chroniący naturalny drzewostan i specyficzną roślinność zachowaną w tym miejscu od pradawnych czasów. Ta właśnie kępa, stykając się z morzem, uderzana sztormowymi falami, tworzy klif, urwisty brzeg, stale podmywany i stale wycofujący się pod naporem morza. Urwisko, cofając się, staje się coraz wyższe, w miarę jak zbliża się do najwyższej partii kępy. Z roku na rok zatem orłowski klif staje się coraz bardziej monumentalny.

Plaża obmywana przez spokojne fale Zatoki Puckiej pełna jest wielkich kolorowych głazów dodających magii temu miejscu.

Historia klifu

Piękno tego miejsca dostrzeżono już przynajmniej dwieście lat temu, kiedy to w pierwszych przewodnikach po regionie porównywano orłowskie wybrzeże to słynnych klifów Rugii, a nawet do południowego wybrzeża Anglii. Wtedy właśnie niedaleko, bo w dzisiejszym Orłowie, znajdowała się karczma niejakiego Adlera, którego nazwisko oznacza tyle co „orzeł”. Właściciel nazwał swój lokal żartobliwie „Adlerhorst”, czyli „Orle Gniazdo” – co dało początek dzisiejszej nazwie dzielnicy Gdyni – Orłowo.

Ciągnący się przez ponad sześćset metrów piękny fragment gdyńskiego wybrzeża jest bardzo popularnym miejscem spacerów, tym bardziej, że oddalonym zaledwie dwa kilometry od centrum Gdyni. Atrakcyjności temu miejscu dodaje możliwość przyjrzenia się klifowi z blisko dwustumetrowego mola.

Sesja ślubna nad morzem
Sesja ślubna morze

Ogród Pełen Lawendy

Ogród pełen lawendy

Lawendowe Pole – Olsztyn

Dzielnica Czterech Wyznań  – Wrocław

Muzeum Wsi Polskiej – Sierpc

Muzeum doskonale przenosi nas w dawne czasy wsi rzędowej. Zobaczymy tutaj:

  • Zespół karczemny z karczmą z Sochocina – jedynym tego typu obiektem zachowanym na obszarze Mazowsza północno-zachodniego, kuźnią z Żuromina i chałupą z Drwał.
  • Zespół dworski wraz z parkiem krajobrazowym, oraz zrekonstruowanym budynkiem dworu z Bojanowa, z pięknymi wnętrzami, przygotowanymi z ogromną dbałością o szczegóły i zgodność historyczną. W skład zespołu dworskiego wchodzi również oryginalna siedemnastowieczna kaplica z miejscowości Dębsk.
  • Dwór z Uniszek Zawadzkich  z parkiem krajobrazowym, w którym podziwiać można wnętrza z epoki popowstaniowej
  • Kościół wraz z dzwonnicą. Jest to osiemnastowieczna świątynia przeniesiona  z miejscowości Drążdżewo położonej niedaleko Przasnysza.

Chałupy wiejskie

Chałupy wiejskie. Otoczone warzywnymi i kwiatowymi ogródkami czy pasiekami chałupy oraz żyjące tu zwierzęta sprawiają wrażenie wsi wciąż tętniącej życiem. Wnętrza budynków przystosowane są do pełnionych przez nie funkcji i zmieniają się wraz ze zrywanymi kartkami kalendarza. Wyposażenie chałup wiejskich oraz wygląd samych zagród wskazuje na zróżnicowanie majątkowe ich właścicieli. Obok mieszkań zamożnych znajdują się chałupy ubogie, wyposażone tylko w najbardziej niezbędne sprzęty. Takie tło okazuje się być doskonałym do zaprezentowania codziennych wiejskich zajęć gospodarskich i polowych.

Sierpc skansen sesja ślubna
kamerzysta sierpc

Skarpa Wiślana – Płock

Nieborów i Arkadia na Książęcym Szlaku

Połozony niedaleko Lowicza, w poblizu autostrady z łatwym dojazdem z Łodzi i Warszawy. Kompleks pałacowo-parkowego w Nieborowie. Jest to jedna z największych rezydencji magnackich w krajuwzniesiona w XVII wieku na polecenie prymasa Radziejowskiego, a otoczona wówczas pięknym francuskim ogrodem.

Pałac wielokrotnie zmieniał właścicieli, a największego rozkwitu doświadczył zarządzany przez hetmana Ogińskiego i rodzinę Radziwiłłów. Od 1945 pałac jest w państwowych rękach jako oddział Muzeum Narodowego w Warszawie.

Ogromne globusy, wygodne szezlongi i misternie zdobione piece kaflowe; królewskie portrety, zgrabne toaletki i ogromne lustra- warto przyglądać się szczegółom, bo dopiero wtedy najlepiej widać bogactwo i kunszt wykonania zgromadzonych w pałacu artefaktów.

Niedaleko klimat angieklskich ogrodów, z ruinami zabytkowych budowli  – Arkadia

Palac Nieborów i Ogrody Arkadii

Sesja ślubna arkadia

Pałac Chopinowski Sanniki

Romantyczna sesja ślubna w eleganckich wnętrzach z fotrepianem? Taką unikalna fotografie możecie mieć w Pałacu Chopinowskim w Sannikach niedaleko Sochaczewa.

Największymi atrakcjami pałacu, poza jego niewątpliwymi walorami estetycznymi, są: fortepian wyprodukowany przez wytwórnię Antoniego Zakrzewskiego, na którym, wedle tradycji rodziny Pruszaków, grywał sam Chopin, i pochodzące z I połowy XIX w. polichromie, odkryte przez przypadek przy okazji zakończonych niedawno prac rewaloryzacyjnych. Po wyposażeniu wszystkich wnętrz budynku planowane jest ponowne otwarcie Biblioteki im. Mateusza Glińskiego – została zamknięta na czas prac remontowych, Punktu Informacji Turystycznej, Domu Pracy Twórczej dla Artystów i kawiarnio-cukierni, która znajdzie się w wybudowanej w miejsce werandy oranżerii.

Park

Park otaczający pałac także kryje w sobie wiele interesujących rzeczy, jak pomnik Fryderyka Chopina autorstwa Ludwiki Kraskowskiej-Nitschowej czy odkryte niedawno fundamenty XVII-wiecznego dworu, pod którymi, według wszelkiego prawdopodobieństwa, znajdują się pozostałości siedziby książąt mazowieckich z XV w.

palac sanniki slub

Zamek w Baranowie Sandomierskim

Zamek otoczony jest przepięknym, 14-hektarowym parkiem. To idealne miejsce na spacery, sesje zdjęciowe i ucieczkę od zgiełku miasta i na wypoczynek, gdy tylko dopisuje pogoda. Na terenie parku można podziwiać aż trzy rodzaje założeń ogrodowych.

Od północnej strony znajdziemy ogród w stylu angielskim. Odznacza się on ucieczką do naturalnych form krajobrazowych, gdzie dominuje swoboda, mogąca na pierwszy rzut oka sprawiać wrażenie lekkiego nieuporządkowania. W ogrodzie angielskim pojawiają się także elementy architektury naśladującymi założenia budowli antycznych.

W południowej części parku, przed hotelem zamkowym podziwiać można ogród w stylu francuskim, z regularnymi, symetrycznymi kompozycjami i okrągłym kwiatowym klombem pośrodku. Drzewa i krzewy formowane są w geometryczne kształty, a ścieżki starannie wyłożone drobnymi kamykami.

Sesja ślubna Łowicz