15listopad

Teledysk ślubny

https://youtu.be/QerHBVr0PQQ

Teledyski i filmy ślubne – jak produkcje kinowe

Filmy ślubne są dzisiaj bardzo profesjonalnie realizowane pod względem artystycznym, technicznym oraz fabuły czy scenariusza. Prawie tak produkcje filmowe i kinowe. Kreatywne filmy ślubne i dynamiczne teledyski plenerowe stały się normą w dzisiejszych czasach. Każda Para Młoda szuka kamerzysty, który w sposób ciekawy, nieschematyczny przedstawi ich dzień ślubu w efektywnym skrócie filmowym z wesela i dłuższym reportażu. Dla tego oprócz pracy przy filmach chętnie uczestniczę w warsztatach filmowych, targach, doskonaląc swoje możliwości i umiejętności. Dzięki temu a Wasze filmy są niepowtarzalne i zachwycają w każdym momencie ich oglądania.

Doświadczenie

Do realizacji naszych materiałów filmowych używamy sprzętu filmowego specjalnie zaadaptowanego do warunków ślubnych. Filmuję w przemyślany sposób, spokojnie, tworząc wspaniałą historię Waszego najważniejszego dnia. Nie pracuję chaotycznie, zawsze mam plan. Doskonale odnajduje się dzięki dużemu doświadczeniu  w rożnych sytuacjach, warunkach oświetleniowych, scenariuszach ślubu i wesela. Przedstawiam ją w bardzo romantycznym i dynamicznym stylu w teledyskach i filmach.

Sprzęt do filmowania

Filmuję przy użyciu aparatów bezlusterkowych z zestawem odpowiednich obiektywów filmowych oraz takich urządzeń wspomagających jak: slider, gimbal, monopod, rejestrator dźwięku, mikrofon bezprzewodowy, kran filmowy, kamery sportowe. Decydując się na współpracę ze mną możecie być pewni fachowej obsługi nie tylko od strony sprzętu fotograficznego i filmowego, ale też miłej współpracy od momentu przedstawienia oferty w studio do momentu odbioru gotowego materiału.

Długość filmu

W krótkim filmie można w bardzo nowoczesny dynamiczny sposób przedstawić cały przebieg uroczystości weselnej. To obowiązujący trend w gustach Par Młodych. Pamiętajcie jednak, ze po latach, kiedy zatrze się nasza pamięć, kiedy najstarsi goście weselni odejdą, zabraknie w takich teledyskach wielu ujęć, wspomnień. Dla tego oprócz ślubnego teledysku, każdej Parze Młodej oferuje dłuższy reportaż około 90 minut. Kamerzysta do ślubu, to osoba która odpowiada nie tylko za kreatywne i twórcze ujęcia filmowe podczas całego ślubu i wesela, ale też  ponadczasową wartość filmu jako pamiątki rodzinnej.

Teledysk, reportaż ślubny, film

Spotkaliście się już nie jeden raz szukając kamerzysty, z różnymi terminami filmowymi: reportaż ślubny, teledysk ślubny, wideo ze ślubu.  Dla każdego filmowca te pojęcia mogą oznaczać coś innego.  Zależy to od jego wiedzy na temat form filmowych, możliwości, tradycji filmów ślubnych, czy oczekiwań samej Pary Młodej. Współczesne reportaże ślubne bardzo rozbudowane formy, jak i coraz częściej wybierane – krótsze filmy, w których w bardzo zwięzłej dynamicznej formie zawarte jest to, co najważniejsze. Jaką formę reportażu zatem wybrać? Jakie pytania powinniście zadać kamerzyście? Kilka rad i oczywiście garść inspiracji powinna pomóc Wam w wyborze.

Reportaż ślubny

Reportaż nie do końca wyreżyserowana fabuła.  Nie będą to więc żadne pozowane ujęcia, na jakie umawiacie się z kamerzystą – plenery czy podziękowania dla rodziców. Reportaż to uchwycenie chwili na gorąco, tak jak było: dokumentowanie przygotowania do ceremonii, przysięga, fragmenty wesela bez ingerencji filmowca. Choc przypomina to dosyć bierną obserwację, to reżyserski zamysł filmowca, który później montuje film, nadaje filmowi ciekawą formę. Wycina zaledwie fragmenty scen w taki sposób, aby wydobyć esencję tego, co wydarzyło się w dniu ślubu. Osoba oglądająca reportaż powinna móc dzięki filmowi zobaczyć i połączyć ze sobą w wyobraźni najważniejsze momenty dnia ślubu.

Film ślubny

Film ślubny to często inna nazwa dłuższego reportażu. Reportaż z założenia nie powinien być długi. Może mieć około 15 – 25 minut. Film ślubny to często o wiele dłuższa forma – nawet 90 minut.  Filmowcy proponują dla par młodych  pakiety do wyboru, w których można wybrać zakres filmowania. Można wybrać ilość operatorów, zdjęcia z drona, czy dodatkową sesję do teledysku po ślubie.

Film z wesela

Czy film z wesela może stanowić odrębną formę? Oczywiście, że tak. Im więcej wartościowych ujęć z ciekawej zabawy tanecznej, tym dłuższy może być film. Wtedy nie przejmujemy się za bardzo że długi film będzie nudny. Macie wtedy dwa filmy różniące się od siebie stylem i klimatem, które dzięki temu lepiej oddają atmosferę Waszego Dnia, a przy okazji każdy będzie miał elementy reportażu.