×

Pierwszy taniec – choreografia i muzyka

Pierwszy taniec – jaki wybrać utwór?

Tempo.

Nie powinien to być utwór za wolny który znudzi gości i  nie rozkręci zabawy, ani też zbyt szybki, gdy jesteście trochę zmęczeni przygotowaniami i ślubem. Idealny będzie utwór z tempem średnim, dlatego też najlepszy na nasz pierwszy taniec jest zawsze walc angielski – elegancki, dostojny taniec, doskonale pasuje na ślubny parkiet.

Wolny i spokojny walc angielski jest idealny dla par które które nigdy wcześniej nie tańczyły.

Nie wybierajcie więc utworu który nie ma wyraźnego słyszalnego rytmu

Możecie wybrać również inne rodzaje tańca, np. tango, foxtrota samba, cha-cha, rumba, jive, quickstep.  Powyższe tańce i ich technika są na tyle specyficzne, iż nie są polecane osobom początkującym, chcącym naturalnie zabłysnąć w dniu swojego ślubu. Stroje ślubne nie pozwalają na pokazanie wielu figur z tych tańców.  Więc jeśli nie macie wyraźnego talentu tanecznego, pozostańcie przy walcu.

Choreografia

Muzyka do pierwszego tańca.

Zbigniew Wodecki – Oczarowanie

Muzyka – wykonanie zespołu czy oryginał

Weselne kapele czy orkiestry być może grają dobrze, ale pierwszy taniec, to zaraz po głównej ceremonii najważniejszy moment. Muzyka ulubiona, sprawdzona, skonsultowana z instruktorem i przygotowaną do niej choreografią wydaje się nieodzowna. Zdarza się, że pary pozwalają, aby pierwszy taniec został zagrany przez weselną kapelę. Później w praktyce okazuje się, że zabrakło czasu na dokładne skonsultowanie z orkiestrą o jaki taniec chodzi i w jakim tempie. Cóż zrobić, gdy orkiestra pomyli walca angielskiego z walcem wiedeńskim, a nasz przygotowany układ do walca angielskiego będzie musiał być zatańczony w tempie niebotycznie szybszym ? Zaskoczenie i wynikający z niego stres, oraz ryzyko pomyłki rosną z każdą sekundą.

Więcej ciekawych rad od zawodowych tancerzy wkrótce. Zobaczcie jak zatańczyły Pary Młode, najciekawsze wykonanie pierwszego tańca w moim portfolio.