×

Samochód do ślubu albo kareta z końmi

Co wybrać? Auto, dorożkę, motorynkę, a może iść na piechotę?

Pojazd, jakim młoda para odjeżdża spod kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego, to ich wizytówka. Wszystkie oczy (i obiektywy kamer oraz aparatów) skierowane są w stronę nowożeńców. Samochód młodej pary jest więc na wielu zdjęciach i filmach główną atrakcją. Jakie samochody do ślubu cieszą się największym powodzeniem? Lepiej wybrać limuzynę, czy zabytkowy pojazd? Czy samochód wypada pożyczyć od kogoś z rodziny lub znajomych?

Samochód pożyczony od rodziny lub znajomych – wypada, czy nie?

Często w rodzinie lub wśród znajomych znajduje się pojazd, który z powodzeniem może posłużyć za środek transportu dla pary młodej. Młodzi często zastanawiają się jednak, czy jest to rozwiązanie, które wypada zastosować?

Jeżeli samochód jest zadbany i elegancki, nic nie stoi na przeszkodzie, by go wykorzystać. Wystarczy przyozdobić go wybranymi dekoracjami, zamontować specjalne, okazjonalne tablice rejestracyjne i ruszać w drogę!

Nowożeńcy często obawiają się, że wykorzystanie własnego lub pożyczonego samochodu to „obciach” i narażenie się na negatywną ocenę ze strony gości. Niepotrzebnie – samochód powinien spełniać jedynie warunki bycia zadbanym, czystym, odpowiednio przyozdobionym i można ruszać w drogę!

Nowoczesne samochody do ślubu

Sektor wynajmu nowoczesnych, eleganckich samochodów wraz z kierowcą ma się doskonale i każdego roku notuje wzrost zainteresowania. Firmy lub osoby prywatne, posiadające takie pojazdy, oferują wynajem na godziny wraz z kierowcą. Usługa obejmuje zazwyczaj przyjazd do domu pana młodego, następnie po pannę młodą, by odwieźć ich do kościoła/Urzędu, a stamtąd – na salę weselną.

Koszt takiego rozwiązania wynosi zwykle kilkaset złotych. ustalcie czy kierowca ma gotowe ozdoby z kwiatów na auto, czy musi podjechać do florystki czy kwiaciarni, aby ozdobic samochód. Tradycją jest przystrajanie auta w domu Pana Młodego. To wszystko bedzie na filmie. Dla tego Pan Młody powinien wczesniej ustalic z kierowcą, czy florystką, jakie przystrojenie do auta akcepruje jego własciciel, aby nie uszkodzic karoserii. Stosuje się najcześciej nieinwazyjne przyssawki silikonowe.

Samochody zabytkowe

W drugiej kolejności młodzi wybierają zwykle zabytkowe pojazdy, wypożyczane również z firm zajmujących się tym procederem, bądź od osób prywatnych. Taki zabytkowy, często nawet kilkudziesięcioletni samochód idealnie wpisuje się w klimat wesela w stylu rustykalnym! Ważnym ustaleniem z kierowca jest trasa, predkość przejazdu, klimatyzacja na wypadek upałów która czasem jest domontowywana do aut ślubnych. Renomowane wypozyczalnie aut zabytkowych maja też opcję na wypadek awarii mechanicznej pojazdu zabytkowego, i natychmiast dostarczają na lawecie pojazd zastepczy, równiez zabytkowy. Coż … w końcu to auta z poprzeniej epoki, mające bez mała prawie sto lat.

Dojazd do Pałacu slubów lub do kościoła

Oprócz opracowanej trasy dojazdu, uwzgledniającej np. aktualne remonty dróg, trzeba koniecznie zapoznac sie z lokalnymi przepisami ruchui drogowego wokół swiątyń, starówejk, zabytkowych rynków. Bywa że obowiazują zakazy wjazdu, i jeśli nie ma wyłaczeń dla Nowozeńców, trzeba wystapić o odpowiednią zgodę, przepustkę, lub zgłosić przejazd Pary Młodej. Pomocna jest tu opinia np. Strazy Miejsciej, wydziału drogowego Policji, Urzędu Miasta. Bez wachania zwracajcie się do nich po pomoc, chętnie udzielają jej Nowożeńcom.

Asysta Strazy pożarnej, pojazdów specjalnych

Bardzo pięknie wygląda ślub mundurowy. Oprócz bramek w małych miejscowosciach Ochotniczej Strazy Pożarnej, bywa tez asysta wozów sttrazackich na sygnale dla pary Młodej i calego orszaku ślubnego. Strazacy czesto pomagają w organizacji ruchu drogowego, ułatwiając przejazd kolumny  orszaku. Jest to jednak kwestia umowna, stanowi obyczajowy wyjtatek,  i oczywiście w naszym prawie drogowym  auto Pary Młodej nie jest pojazdem uprzywilejowanym. Miałem slub pilota wojskowego, niestety nie udało się załatwić na slub przelotu F16 nad kościołem, ale może Wam się uda.

Motocykle, orszak klubów motocyklowych

Kręci Was palenie gumy? Ryk jednosladowych dwusuwów przed ślubnym autem ma podkreslic styl i klimat Waszego ślubu i wesla? Bardzo dobry wybór. Motocylkiści na swoich stalowych rumakach chętnie uświetnią Wasz przejazd do kościoła i na wesele. Nie jednen raz ogłuchlem od dociskanych na wysokie obnroty motorów, ale dałem, rade, i efekt na filmie ,.ślubnym czy teledysku jest nie do podrobienia.

https://www.chapter.pl/de/

http://www.motoeskorta.pl/

Bryczka, powóz konny

Jaki jest koń – każdy widzi. Ale Para Młoda dostojnie wkraczająca na koscielny dziedziniec ze  stukotem koput strojnych koni, to niepowtarzalny klimat, urok, wdzięk, chwila uczieczki od cywilizacji w 18 czy 19 wiek, epokę Sztrausa, Bethovena, może też Chopina …

https://www.crazywesele.pl/

https://www.dorozki.krakow.pl/