×

Przed aparatem

Jeśli macie w planach ślubną sesję i potrzebujecie inspiracji, warto obejrzeć film przygotowany przez znakomitych fotografów: Sarę Byrne i Phila Hetera.

Pozowanie do zdjęć ślubnych

1. Stań prosto! Ramiona zapnij do tyłu!

Jest to nie tylko rada, którą warto zastosować do zdjęć ślubnych, ale każdego dnia.

Gdy stoisz prosto wysmuklasz i wydłużasz swoja sylwetkę, taka poza dodaje też pewności siebie. Garbienie może spowodować, że osiągniesz odwrotny efekt.

Panny Młode juz przymierzając suknię ślubną, powinny ćwiczyć wyprostowane plecy. i sprawdzić czy suknia nie będzie temu przeszkadzać. Przyciaganie łopatek do siebie ułatwia wypracowanie takiej pozy. Na początku możecie czuc się nienatualnie, ale na fotografii  ślubnej wychodzi to naprawde pięknie. Napięcie mięśni brzucha i wciągniecie go pomaga w wyprostowaniu sylwetki. Wyprostowania ramion dodatkowo podnosi górna częśc sylwetki podkreślając talię.

2. Głowa podniesiona wysoko

Dodaj naturalnego swiatła Twojej twarzy i pozbądź się niepotrzebnych cieni. Nie patrz w obiektyw z pochylona do dołu głową, gdyz utrudniasz naturalne oświetlenie twarzy. Również podbródek dostanie niepotrzebnych fałd.

Gdy do fotografii artystycznej masz spojżeć na bukiet, spójż jedynie oczami.

3. Trzymaj bukiet ślubny nisko

Linia bioder to najlepsze miejsce na trzymanie ślubnego bukietu. Nie zasłaniasz wtedy pięknej kreacji, dekoltu. Dodajesz też symetryczności swojemu wygladowi.

W drodze do ołtarza pamiętaj też o wcześniejszej radzie aby sie wyprostować i trzymać głowe wysoko.

4. Wzrokowa oś optyczna

Podczas wykonywania zdjęć ważne jest także to, gdzie skierowany jest wzrok. Zarówno panna młoda, jak i pan młody powinni mieć spojrzenia skierowane w tą samą stronę. Najlepiej jest zapytać męża, lub żony na co aktualnie patrzy i skierować w tą samą stronę wzrok.

5. Sposób  na szczupłe ramiona

Rozluźnij się. Nie spinaj. Spróbój trzymac ramiona dalej od ciała, dzieki temu nie spłaszczaja się, i są optycznie szczuplejsze. Wysmukla to całą sylwetkę. Aby w czasie pozowania ręka nie zwisała naruralnie można oprzeć dłoń na biodrze.

6. Lustro prawdę Wam powie

Zanim nadejdzie dzień ślubu, bądź sesji plenerowej polecamy przećwiczyć wraz z małżonkiem miny oraz pozy przed lustrem. Dzięki temu będziecie już bardziej obyci z mimiką swojej twarzy oraz będziecie wiedzieć, co wygląda na was najlepiej.

7. Talia ładnie ukształtowana

Panią młodym, które na dzień swojego ślubu wybrały sukienkę w linii syrenki radzimy podczas sesji ślubnej krzyżować nogi, sprawi to, że sylwetka będzie się dobrze eksponować oraz wysmukli biodra i uda.

Gorset co prawda wyszczupla talię ale nienaturalnie wywycha tłuszczyk do góry, co może źle wyglądać. Dla tego oprócz triku z gorsetem, na miesiąc przed ślubem dobrze jest zmienić dietę, i zgubić.

9. Pan Młody przed kamerą

Teraz trochę o przyjemniejszej rzeczy, aby dobrze przygotowac się do sesji przed kamerą. Pan Mlody powinien nauczyć się ładnie całować, z wdzięiem i naturalnie. Jest to subtelny trudny do uchwycenia moment, i zwykle fotografie przedstawiaja chile przed pocałunkiem.

Poćwiczcie, zblizając gowy nja równej wysokości do siebie, zbliżcie się ustami. Spróbujcie się jedynie musnąć ustami. Źle wygladają namiętne głębsze pocałunki ponieważ nienaruralnie wykrzywiają usta i policzki, nie widać ich dokładnie.

10. Wyraz twarzy

Maly trening przed lustrem, i aparatem fotograficznym podpowie Wam co trzeba poprawić w mimice twarzy. Pamiętajcie też że oprócz zdjęć do których sie wyśilicie, jest jeszcze obraz nagrywany przez kamerzystę, więc chwila między zdjęciami nie zwalnia was od czujności nad swoją mimiką. Kamera wyłapie np. chwilenieuwagi i oblizanie ust językiem, poprawienie okularów, grymas zmęczenia, i inne gesty.

Gdy jesteście na sesji ślubnej

1. Spokój i opanowanie tremy

Sesja zdjęciowa jest stresującym przeżyciem, to jeden raz w życiu, i pamiątka na lata. Nikt nie chce aby była uwieczniona nietrafiona poza lub zła mina. Stąd trema i stres jak wyjdzie się na fotografiach. Czasem jeszcze możecie mieć przeświadczenie że jesteście niefotogeniczni. Nie jest to prawdą, jeśli zdjęcia lub ujęcia do teledysku robione są przez zawodowców. Najważniejsza zasada: wyobraźcie sobie,  że jesteście sami, nie ma przy was kamerzysty ani fotografa. Staramy się też fotografować wtedy gdy nie ma osób postronnych, gapiów, wtedy czujecie się swobodniej, możecie pozwolić sobie na spontaniczne gesty, pocałunki.

2. Uśmiech, uśmiech, uśmiech ….

To bardzo ważny szczegół, skry w oczach. Uśmiech potrafi zaczarować każdą fotografię. Ale powinien być prawdziwy, niewymuszony, taki jak na co dzień. Uśmiech na niby zmienia mimikę twarzy, widać że cos jest nie tak. Poza tym nie jesteście wtedy prawdziwi. Dobrze jest śmiać się na głos, wtedy bardziej swobodnie się zachowujecie przed obiektywem.

3. Sesja Backstage – Live Photo

Przy kręceniu teledysku ślubnego jest niesamowita akcja, do wykorzystania przez dobrego fotografa. Podczas zwykłej sesji foto czasem zamieracie w jakiejś pozie. Przy teledyskach wasza poza jest ruchoma, w ułamkach sekund przechodzi rewolucje w klimacie i stylu. Fotograf ma idealne kadry do uchwycenia właściwego unikalnego momentu. Jest rozmowa z kamerzystą.  Fotografie wychodzą bardzo naturalnie, prawdziwie, widać że są pełne życia, są zatrzymanym ruchem, gestem.

4. Ślubny makijaż

Pierwszy stereotyp który trzeba złamać, to, makijaż na sesję ślubną nie musi być idealnie taki sam jak na ślub. Po pierwsze zdjęcia będą ciekawsze, po drugie zapewne będziecie już znały co w makijażu sprawdziło się w dniu ślubu, co poszło nie tak w upale, jak wyglądał makijaż po setce pocałunków, tańcach 🙂
Ale, w czym wyglądamy świetnie na co dzień niekoniecznie będzie wyglądać dobrze na zdjęciach. Przed sesją ślubną sprawdźcie w lusterku jak makijaż wygląda w świetle dziennym, naturalnym, jak i sztucznym.  Podkład Pani Młodej musi być dopasowany do koloru jej cery, w innym razie będzie to bardzo nienaturalnie wyglądać na zdjęciach, gdy twarz będzie odcinać się od dekoltu, pleców. Tym bardziej że wiele zdjęć będzie w pełnym słońcu, które uwydatnia fakturę skóry, i różnice są bardzo dobrze widoczne. Dobrze co jakiś czas sprawdzać stan makijażu czy jest cały czas nienaganny. Bywa że w sesji uczestniczy świadkowa, i ma podstawowy zestaw do makijażu, aby dokonać drobnych poprawek.