×

Spokojne kadry, najlepszy sposób narracji w filmie ślubnym

Ujęcia z perspektywy gościa ślubnego

Staram się tworzyć filmy ślubne, które urzekają ludzi. Zapraszam ich do Waszej historii i niezakłóconej emocji każdej klatki. Moje podejście do tworzenia filmów opiera się na własnej wrażliwości, spokojnej narracji, która koncentrują się na emocjach. Praca nad filmem wymaga opanowania kamerzysty  w każdej części Waszej ślubnej historii. 

Chcę uchwycić Wasz dzień i opisać go tak, jak się to stało. Zatrzymuję się przez chwilę przy pozornie nieistotnych momentach; Wasze spojrzenia i śmiech, interakcja między ludźmi, którzy wszyscy razem w tym jednym pięknym momencie uczestniczą. Podczas kręcenia filmu staram się spoglądać na Was z perspektywy gości, wtedy Wasze uśmiechy są autentyczne. Chętnie pomagam, gdy mogę coś poprawić, aby film był lepszy!

Spokojne prowadzenie ujęć

Moim ideałem jest dążenie do spokojnego spojrzenia kamerą z perspektywy świadka, rodziców, gości, i zachowanie płynności spojrzenia, aby poruszenie kamery nie rozpraszało wyjątkowego klimatu. To wyzwanie, gdy dzieje się bardzo wiele, nie ma przestrzeni dla operatora, tak jak na planach filmowych. Zastajemy ciasne pokoiki gdzie Młodzi się przygotowują, żywioł powitań z dawno niewidzianymi gośćmi, i każdy chce zobaczyć Pannę Młodą 🙂 Kamerzysta idzie tyłem przed Młodymi do ołtarza, nie widząc drogi, lawiruje w czasie przysięgi pomiędzy świadkami w małych drewnianych starych kościółkach.

Plan zdjęciowy filmowca i fotografa

Zapewne zamówiliście oprócz profesjonalnego kamerzysty ślubnego,  zawodowca fotografa, oczekując od niego pięknej ślubnej pamiątki. Wiem, że fotografia i film to nieco inne kadry i plany zdjęciowe. Film wymaga ciągłości akcji, dla tego fotograf nie powinien przechodzić przed kamerą. Nie da się tego wyretuszować. Od postawy fotografa zależy czy film będzie miał spokojne tempo, czy nie trzeba będzie z kamerą szukać nie zasłoniętego kadru z Parą Młodą w czasie przysięgi.

Stawiajcie na profesjonalistów

Z drugiej strony, wypracowanie jednego dobrego zdjęcia, to sztuka poszukiwania, fotograf nie jest zdeterminowany dźwiękiem, światłem, odległością, czeka na ta jedną wyjątkową chwilę w odpowiednim miejscu i czasie. Ja gdy słyszę dźwięk migawki, wiem że jego zdjęcie jest gotowe i mogę zmienić miejsce filmowania nie zakłócając jego planów. Dla tego zawsze stawiajcie na profesjonalistów. Amator fotograf popsuje Wam film wchodząc w kadr i sam nie zrobi zdjęć na oczekiwanym przez Was poziomie. Można to by ująć przysłowiem: taki film ślubny jaki fotograf, takie fotografie jaki kamerzysta.

Sprawdźcie tutaj jak wyglądają wpadki fotografa na filmie.

Jak pracuję nad Waszym filmem?